کاهش هزینه های شرکت

چگونه هزینه های کسب و کارهای کوچک را کاهش دهیم ؟

یکی از اصلی‌ترین موضوعاتی که باید در تمام کسب و کارها به خصوص کسب و کارهای کوچک در نظر گرفته شود مدیریت هزینه‌ها است. مثلا اگر از کارمندان خود بخواهید دورکار باشند، دیگر نیازی به پرداخت هزینه برای اجاره دفتر کار ندارید.

یکی از اصلی‌ترین موضوعاتی که باید در تمام کسب و کارها به خصوص کسب و کارهای کوچک در نظر گرفته شود مدیریت هزینه‌ها است. در وضعیت اقتصادی امروز کشور، اگر شرکت‌ ها به درستی از سرمایه خود استفاده نکنند و هزینه های اضافی به شرکت تحمیل نمایند با شکست روبه رو خواهند شد.

به همین جهت مسأله صرفه ‌جویی و کاهش هزینه ‌های شرکت به خصوص در کسب ‌وکارهای کوچک بسیار مهم و دارای اولویت است. در این مقاله قصد داریم به معرفی راه هایی بپردازیم که موجب کاهش میزان هزینه‌ های کسب ‌و کارهای کوچک شوند.

کاهش هزینه های شرکت

با رعایت برخی موارد، هزینه های یک شرکت می تواند تا حد زیادی کاهش پیدا کند، در ادامه به برخی از این موارد اشاره خواهیم کرد، با ما همراه باشید: 

لازم نیست محلی برای کسب و کار اجاره کنید

امروزه با پیشرفت تکنولوژی، حضور فیزیکی همه کارمندان در محل کار ضروری نیست. اگر بتوانید بخش کوچکی از خانه یا پارکینگ خود را به محل کار تبدیل نمایید و از تعدادی از کارمندان خود بخواهید کارهای خود را به‌ صورت دورکاری انجام دهند، دیگر نیازی به پرداخت هزینه برای اجاره دفتر کار ندارید.

برای محل کار خود لوازم دست دوم تهیه‌ کنید

اگر کسب و کاری دارید که داشتن دفتر کار برای شما الزامی است، باید یک سری تجهیزات از قبیل میز، صندلی، لوازم اداری و کامپیوتر برای دفتر خریداری کنید. هیچ ضرورتی وجود ندارد که بخش زیادی از سرمایه‌ شرکت برای خرید تجهیزات نو گذاشته شود. شما می توانید تمامی این لوازم را به ‌صورت دست دوم تهیه نمایید. همچنین تا جایی ممکن است، خرید وسایل غیر ضروری دفتر کار خود را به زمان های دیگری موکول کنید.

کارمندان آزادکار استخدام کنید

بهتر است تا زمانی که به وضعیت پایداری در کسب وکار خود نرسیده ‌اید، برای انجام کارهای خود از آزادکارها و پیمانکاران مستقل استفاده کنید. چرا که استخدام کارمندان تمام وقت هزینه‌ های زیادی برای شرکت خواهند داشت.

این هزینه ها تنها مربوط به حقوق آخر ماه کارمندان نمی‌ شود و آموزش دادن آن‌ها نیز هزینه ‌بر است. مسلم است که کارمندان دورکار و پیمانکاران مستقل از تجربه‌ کاری بالایی برخوردارند و تنها بابت کاری که انجام می ‌دهند حقوق دریافت می نمایند.

برای بازاریابی از تبلیغات عمومی استفاده کنید

یکی از کارهای مهمی که هر کسب و کاری به انجام آن نیاز دارد و برای کسب و کارهای کوچک ممکن است هزینه های سنگینی در بر داشته باشد، امر بازاریابی است. به واقع این هزینه‌ های سنگین شاید هیچ بازگشتی برای شرکت ها نداشته باشند، ولی انجام آن برای شناساندن هرچه بیشتر خدمات و محصولات شرکت ها به بازار بسیار مهم و ضروری است.

استفاده از تبلیغات عمومی می تواند موجب کاهش این هزینه ها شود. ارسال تبلیغات رایگان در سایت های اینترنتی و همچنین استفاده از شبکه های اجتماعی، روش های جایگزین بسیار مناسبی برای بازاریابی کسب ‌و کارهای کوچک هستند. البته ناگفته نماند که تولید محتوای خوب و کامل و خلاقانه در بازاریابی عمومی به وسیله شبکه های اجتماعی از عوامل بسیار مهم و تأثیرگذار است.

در کنفرانس ها و رویدادهای مهم از تخصص خود صحبت نمایید

اگر شما یک فرد متخصص در صنعت کاری خود هستید، باید تجربه و دانش و مهارت های خود را نیز به دیگران منتقل کنید. این کار موجب می شود تا نام شما و کسب و کارتان بیشتر شناخته شود. یکی از بهترین راه ها برای انجام این کار، صحبت کردن در کنفرانس ‌ها و رویدادهای مهم است. صحبت کردن در این جلسات علاوه بر شناساندن کسب و کار شما به دیگران، هیچ هزینه‌ اضافه ‌ای برای شما نخواهد داشت.

برای طراحی سایت از نرم افزارهای رایگان سایت ساز استفاده نمایید

امروزه هر کسب ‌و کاری باید برای معرفی خدمات و محصولات خود وب ‌سایت داشته باشد، چرا که اکثریت مردم هر روز اطلاعات مورد نیاز خود را از اینترنت جستجو می‌ کنند. برای داشتن وب سایت حتما لازم نیست به شرکت های طراحی سایت مراجعه نموده و هزینه های زیادی برای این کار پرداخت نمایید.

هر شخصی با استفاده از نرم افزارهای رایگان سایت ‌ساز و مطالعه آموزش های نصب و راه اندازی آن می ‌تواند یک وب ‌سایت و یا حتی یک فروشگاه اینترنتی برای خود طراحی کند. بنابراین برای داشتن یک وب سایت برای کسب و کارهای کوچک کافی است در اینترنت جستجو کرده و پس از پیدا کردن قالب مناسب، مراحل نصب آن را قدم به قدم و طبق راهنما پیش ببرید.

به جای پرداخت هزینه مبادله‌ کالا با کالا انجام دهید

به دلیل اینکه امروزه اکثر کسب و کارها و شرکت ها با مشکلات مالی دست و پنجه نرم می کنند، می توانند برای کاهش هزینه ها و استفاده از خدمات یکدیگر مبادله‌ کالا با کالا انجام دهند. برای مثال اگر شما صاحب یک شرکت خدمات حسابداری هستید و به خدمات گرافیکی شرکت دیگری نیاز دارید، می‌توانید در ازای انجام کارهای مرتبط با طراحی گرافیکی خود، خدمات مالی و حسابداری برای آن شرکت انجام دهید.

این کار موجب می شود تا هزینه‌ های هر دو شرکت به میزان قابل توجهی کاهش یابد. البته ممکن است همیشه این راه حل جواب ندهد، اما هر زمانی که به کالا یا خدمات خاصی نیاز داشتید پیشنهاد مبادله کالا به کالا ارزش امتحان کردن را دارد.

مطمئنا راه‌ های بسیاری برای کاهش هزینه های شرکت ها وجود دارد و هر کسب ‌و کاری باید با توجه به نوع کاری که انجام می ‌دهد بهترین راه را برای خودش انتخاب کند، اما موارد ذکر ‌شده در این مقاله عمومی هستند و هر شرکتی می تواند از آنها استفاده کند.

دستگاه های کنترل تردد و حضور و غیاب

هر کسب و کاری برای کنترل تردد کارکنان خود و حضور و غیاب آنها وقت و انرژی و حتی هزینه زیادی را متحمل می شود. یک راه حل بسیار جامع و کامل در این زمینه وجود دارد که می تواند به کسب و کار شما کمک کند تا شما تمام وقت خود را بر روی کسب و کار خود بگذارید و به مسائل حضور و غیاب و کنترل تردد کارکنان نپردازید.

شرکت مهرکیا (مهرپویان کهکشان رایانه) ارائه دهنده دستگاه های حضور و غیاب با نرم افزار تخصصی حضور و غیاب ویسمن به شما این اطمینان را می دهد که دیگر برای مسائل حضور و غیاب و کنترل تردد کارکنان نیازی به صرف انرژی و زمان و هزینه زیاد نخواهید داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست عناوین