رمز بقا هر سازمان و یا شرکت به رضایت مشتریان آن مجموعه وابسته است و حفظ مشتری و جلب رضایت او از بدست آوردن مشتری مشکل تر است. هدف مهرکیا افتخار به مجموعه ای از مشتریان وفادار است.

خدمات پس از فروش

خدمات پس از فروش مهرکیا

خیالتون راحت! هزینه ارسال کالا به سراسر کشور رو خود شرکت مهرکیا براتون پرداخت می کنه

تا 72 ساعت می تونین کالا رو مرجوع کنین ما با هزینه خودمون دستگاه را باز می کنیم و می بریم

همه نرم افزارها و سخت افزارهامون 1 سال گارانتی و 10 سال هم خدمات پس از فروش داره

پشتیبانی تلفنی کافیه تلفن رو بردارین و با پشتیبانی ما تماس بگیرین و مشکلات نرم افزاریتون رو حل کنین

هزینه نصب تو شهرهای تهران و اصفهان رو خود شرکت مهرکیا براتون پرداخت می کنه

شرکت مهرپویان کهکشان رایانه (مهرکیا) برای رضایت مشتریان خود در طی این چند سال تلاش کرده تا خدمات ویژه و منحصر به فردی به مشتریان خود ارائه دهد و پس از خرید کالا تا حصول رضایت کامل مشتری با آنها همراهی کند. 

خدمات پس از فروش مهرکیا از جمله گارانتی محصولات و پشتیبانی استفاده از دستگاه ها و نرم افزار حضور و غیاب ویسمن در طیف های مختلفی به مشتریان ارائه می شود و بخش پشتیبانی در شرکت مهرکیا از طریق ابزارهای مختلفی از جمله تماس تلفنی، آموزش حضوری، چت آنلاین با مشتری و … به بررسی مشکلات و سوالات شما می پردازد و در کمترین زمان ممکن پاسخگوی شما عزیزان است.

هدف ما:

       هدف ما اطمینان خاطر دادن به مشتری برای خرید دستگاهی با کیفیت و همچنین پشتیبانی و راهنمایی کامل مشتری برای استفاده از نرم افزار حضور و غیاب تا حصول رضایت کامل ایشان است.

 

شرکت مهرکیا بر این باور است که کیفیت خدمات پس از فروش هر کالایی ارزش بالاتری نسبت به ارائه خود محصول دارد و رضایت مشتریان از هر چیزی برای شرکت مهم تر و بالاتر است. بنابراین شرکت مهرکیا برای رسیدن به این مهم، تمام تلاش خود را می کند تا رضایت مشتریان را جلب کند.