دستگاه حضور و غیاب

دستگاه ویردی Virdi AC7000: تفاوت AC7000 vs G3 ZKTECO

مقایسه بین دستگاه های  VIRDI و ZKTECO یک مقایسه جذاب برای خریدارانی است که میخواهند دستگاه حضور و غیاب به طول عمر زیاد کیفیت بالا و قیمتی بالا خریداری کنند.
  • راهنمای جامع و قدم به قدم خرید دستگاه حضور و غیاب
  • تفاوت دستگاه حضور و غیاب
  • مقایسه دو دستگاه تشخیص چهره اثر انگشت و کارت

    دستگاه حضور و غیاب مقایسه بین دستگاه های  VIRDI و ZKTECO  یک مقایسه جذاب برای خریدارانی است که میخواهند دستگاه حضور و غیاب به طول عمر زیاد کیفیت بالا و قیمتی بالا خریداری کنند.

دستگاه حضور و غیاب های که میخواهد مورد مقایسه قرار دهیم ابتدا  از شباهت های این دو دستگاه  باید بدانید و آن اینکه این دو دستگاه دارای تشخیص چهره  اثر انگشت و کارت هستند ‍‍پورت شبکه و USB دارند هر دو  دارای اکسس کنترل هستند.  در همین یک خط کلیات دستگاه را متوجه شدید ولی  تفاوت های:

تفاوت اول  تشخیص چهره: (برتری تشخیص چهره سه بعدی AC7000 VIRDI)

هوش مصنوعی بکار رفته در دستگاه حضور و غیاب AC7000 VIRDI  به صورت عام بخواهیم بگوییم دارای تشخیص چهره سه بعدی است یعنی ۳۲ دو نقطه از صورت را به شما  اسکن میکند  ولی دستگاه حضور و غیاب G3 ZKTECO  دارای تشخیص چهره دو بعدی یعنی فقط چهره کاربر را بر اساس چشم و عنبیه تشخیص میدهند در صورتی که دستگاه حضور و غیاب AC7000 VIRDI  علاوه بر چشم ۳۲ نقطه از صورت را جهت اسکن و شناسایی درنظر میگیرد.

تفاوت دوم دوربین : دوربین متحرک برتری دیگر کره ای ها

دستگاه حضور و غیاب AC7000 VIRDI  دوربین ۳٫۱ مگاپیکسل با حرکت اتوماتیک دوربین در زوایای مختلف جهت پیدا کردن صورت برای افراد با قامتهای متفاوت  این دستگاه را منحصر بفرد کرده است .

حرکت دوربین و تشخیص چهره در قامت های مختلف به قدری سریع است که کاربر اصلا متوجه حرکت دوربین نمیشود.

ولی دستگاه   حضور و غیاب zkteco-G3 چنین قابلیت ندارند و صرفا جهت تردد دوربین های ثابت استفاده میشود.

تفاوت سوم  ‍CPU:

دستگاه G3 با پردازنده‌ی ۱٫۲ گیگاهرتزی – Dual Core  کار میکند و به ادعای سازنده ۳۰۰۰ هزار چهره را میتوند در خود ثبت و پردازش کند.ولی  دستگاه حضور و غیاب VIRDI AC7000  بایک گیگا هرتز چهار هسته ای  چهره را پردازش میکند. عملا اهل فن با شنیده این نکته  کاملا پی به حقیقت میبرند.

تفاوت چهارم سیستم عامل:

سیستم عامل چهارمین تفاوت این دو دستگاه است دستگاه حضور و غیاب VIRDI یا سیستم عامل اندروید  برتری خود را نسبت به سیستم عامل لینوکس و محدود دستگاه حضور و غیابZKTECO دارا میباشد.در تفاوت چهارم در وب سرویس های و عملکرد این سیستم ها به گونه ای عمل میکنند که در زمان اجرا نرم افزار وب یاویندوز در زمان سرویس ها اجرا میشود ویردی برتری خود را در  قابلیت آنلاین هم حفظ میکند.اگر بخواهم بی پرده تر صحبت کنم باید اعتراف کنم که تنظیم نرم افزار unic  کار یک نیروی متخصص است که در هنگام خرید از شرکت مورد نظر تضمین تنظیم نرم افزار unic را بگیرید.

در این 4 تفاوت فاحش مواردی چون برد های این دستگاه مورد هدف ما بود که بخاطر پاره از ملاحظات به آن نمیپردازیم.

پس کدام را انتخاب کنیم؟

تجربه شخصی  با 5 سال فعالیت در حوزه دستگاه حضور و غیاب  کلیه دستگاه موجود بازار عیوب خواست خود را دارند ولی انتخاب مناسب به ما کمک میکند کمتر با این عیوب مواجه شویم.

در شرکت های با پرسنل بالا (منظور 100 نفر) پیشنهاد شخصی من فقط ac7000 است ولی این دستگاه بخاطر قیمت بالا مورد توجه برخی از کارفرمایان قرار نمیگیرد( البته من مشتری  هم داشتم که چون گران بود خرید ) ولی اگر در شرایط بودید که امکان تهیه این دستگاه نبود راهکاری جز G3 ندارید. البته دستگاه چون سوپریما هم میتوان هدف قرار گرفت ولی قیمت سوپریما نزدیک به دستگاهVIRDI است و عاقلانه انتخاب برتر است.

پی نوشت: هر دو این دستگاه با نرم افزار حضور و غیاب ویسمن (وب ویندوز اندروید وIOS )  سازگار است.

این مقاله اولین مقاله از سری مقالات  راهنمای انتخاب دستگاه حضور و غیاب  میباشد. امیدوارم با نوشتن دانستنی های خودم کمک بزرگی به شما عزیزان کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست عناوین