قفل کمد باشگاه

قفل استخری/ قفل باشگاهی (قیمت قفل کمد باشگاه)

با به کارگیری از قفل کمدهای الکترونیکی دیگر نگران گم شدن کلید و یا سرقت آنها نخواهیم بود. این قفل‌ها هم به صورت آفلاین و هم به صورت آنلاین کار می‌کنند. قفل‌های استخری جز پرکاربردترین تجهیزات قفل‌های باشگاهی به حساب می‌آیند.

برای امنیت بیشتر از وسایل ورزشکاران و افرادی که در استخر باشگاه مشغول هستند، از قفل‌های مخصوصی بر روی کمد آن‌ها استفاده می‌شود. این قفل‌ها از امنیت بسیار بالایی برخوردار می‌باشند. در این پست قرار است در مورد قفل استخری و باشگاهی صحبت کرده و اطلاعات مفیدی از آن در اختیار شما قرار دهیم.

قفل باشگاهی چیست؟

به نوعی از قفل الکترونیکی هوشمند که بر روی انواع کمد از جمله رختکن باشگاه ورزشی، استخرها، کارخانجات نصب می‌گردد و امنیت خیلی بیشتری دارد، قفل باشگاهی می‌گویند. امروزه قفل‌های هوشمند جایگزین قفل‌های مکانیکی و کلید دار قدیمی می‌شوند. با به کارگیری از قفل کمدهای الکترونیکی دیگر نگران گم شدن کلید و یا سرقت آنها نخواهیم بود. این قفل‌ها هم به صورت آفلاین و هم به صورت آنلاین کار می‌کنند. قفل‌های استخری جز پرکاربردترین تجهیزات قفل‌های باشگاهی به حساب می‌آیند.

منظور از کمد هوشمند یا لاکر باشگاهی چیست

لاکرهای باشگاهی یا کمد هوشمند به جای قفل‌های سنتی کلید دار استفاده می‌شوند. این لاکرها دارای یک قفل الکترونیکی همراه با کارت خوان یا reader‌هایی  نظیر اثر انگشت و غیره برای باز و بسته شدن به کار برده می‌شود. این قفل قابلیت نصب بر روی انواع درب‌های چوبی، ام دی اف و فلزی را خواهد داشت. برای هر کاربر از کمدهای هوشمند  یک شماره شناسایی در نظر گرفته می‌شود که این شماره داخل کارت یا تک RFID یا  شناسه‌هایی نظیر اثر انگشت، تشخیص چهره و موبایل ذخیره می‌گردد. پس از تایید شماره هر کاربر کمد متعلق به آن، به راحتی باز و بسته می‌گردد. به این کمد هوشمند لاکر باشگاهی یا لاکر هوشمند می‌گویند. قفل‌های هوشمند باشگاهی با نام قفل کمد رختکن، قفل الکترونیکی کمد، باشگاه و قفل استخری و قفل لاکر معروف هستند. از این قفل در خرید اعتباری از بوفه و کافی شاپ باشگاه‌ها و سالن‌های ورزشی به کار برده می‌شود.

نحوه عملکرد قفل کمد باشگاهی یا قفل استخری

در قفل‌های باشگاهی اصولا از فناوری rfid کارت بدون تماس بهره برده می‌شود. ساختار این قفل‌ها بسته به نوع کاربری یا سلیقه مشتری از تگ‌های آنتن دار مختلف همانند جاسوئیچی مچ بند، کارت و غیره برای باز کردن استفاده می‌گردد. به عنوان مثال در محیط‌هایی همانند استخر و سونا از مچ بند rfid استفاده می‌شود. قفل‌های باشگاهی طوری طراحی می‌شوند که بعد از نصب بر روی درب کمد، بدون کلید الکترونیکی و بدون شناسه قابلیت باز شدن را ندارد. به همین دلیل امنیت کمد خیلی افزایش پیدا می‌کند. عملکرد قفل کمدهای باشگاهی به صورت آفلاین و آنلاین می‌باشد. در قفل الکترونیکی آفلاین برق از طریق باطری تأمین می‌گردد. این قفل به صورت جداگانه تنظیم شده و هر قفل به صورت مستقل یک کمد را مدیریت می‌کنند. قفل الکترونیکی آنلاین برق خود را از طریق کابل کشی از یک منبع تغذیه و یا از طریق poe تامین می‌شود. در این حالت مدیریت چندین قفل کمد از طریق یک پنل نرم افزار صورت می‌گیرد.

انواع قفل کمد باشگاهی

همانطور که در قسمت ساختار قفل‌های باشگاهی اشاره کردیم، این قفل‌ها در انواع مختلفی هستند که در ادامه به چند مورد از آنها اشاره می‌کنیم.

قفل کمد آفلاین باشگاهی

قفل آفلاین نیاز به سیم کشی ندارد و شامل بدنه قفل و کارتخوان یا سایر قرائت گرها است. قفل داخل درب کمدها و کارت خوان بر روی درب آن نصب می‌گردد. کاربران برای استفاده و دسترسی به کمد از کارت،  یا مچ بند استفاده کرده و آن را به کارخانه نزدیک  می‌کنند و یا توسط یک صفحه کلید رمز خود را وارد می نماید. با ورود رمز قفل باز می‌گردد.

قفل کمد آنلاین باشگاهی

قفل‌های کمد باشگاهی توسط یک نرم افزار یا کنترل هدایت می‌گردد و سخت افزار این نوع قفل داخل ورودی درب کمد نصب می‌شود. بعد از اینکه کاربران کارت یا مچ بند خود را به کارت خوان روی کمد نزدیک می‌کنند و یا انگشت و چهره خود را به دوربین یا اسکنر دستگاه نشان داده و شناسایی می‎شود. در حالت آنلاین قفل به یک اتوماسیون باشگاهی متصل شده و توسط کد کنترل می‌شود. قفل کمد باشگاهی آنلاین خیلی گران‌تر از حالت آنلاین می‌باشد. اما در حالت آنلاین می‌توان چندین کمد را از طریق یک مرکز کنترل و مدیریت کرده و از طریق نرم افزار بر روی کامپیوتر گزارشات را تهیه و مشاهده نمود.

قفل استخر

قفل‌های استخری همان قفل کمد باشگاهی به حساب می‌آیند که بر روی انواع کمد در استخرها و مجموعه‌های تفریحی به کار برده می‌شوند. این قفل‎ها به دلیل فضایی که از آن استفاده می‎گردد، باید دارای مقاومت بالایی در برابر رطوبت باشند. برای تغذیه برق این قفل‌ها از باتری قلمی استفاده می‌گردد. معمولا یک هفته قبل از تمام شدن شارژ باتری از طریق آلارم و صوتی هشدار لازم برای تعویض باتری صادر می‌گردد.

مچ بند باشگاهی

مچ بندهای باشگاهی نوعی کلید الکترونیکی هستند که به صورت بی سیم جهت باز کردن قفل‌های استخری و باشگاهی استفاده می‌گردد. این مچ بندها همانند تگ و کارت جهت ارتباط با قفل‌های RFID به خوبی عمل می‌کنند. از مچ بند باشگاهی برای باز کردن قفل استخری و باشگاهیف شارژ و خرید از بوفه، شارژ زمان سالن‌های مختلف مانند بدنسازی استفاده می‌گردد.

روش‌های احراز هویت در قفل‌های کمد باشگاهی

در قفل‌های الکترونیکی کمد از تکنولوژی RFID  برای باز کردن کمدها استفاده می‌گردد، اما امکان استفاده از دیگر تکنولوژی‌ها مانند بیومتریک، فناوری موبایل، QR code  و دیگر راهکارها هم وجود دارد. این قفل‌ها از یک نوع سیستم‌های کنترل تردد هوشمند بوده که در بعضی از مکان‌ها به خصوص در رختکن، باشگاه‌ها و سالن‌های ورزشی و یا ادارات و شرکت‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. در کنترل تردد باشگاهی علاوه بر اینکه می‌توان ورود و خروج افراد مختلف را به داخل سالن کنترل کرد، خرید از بوفه‌ها و کافی شاپ‌ها و کنترل باز و بسته شدن رختکن‌ها را هم مدیریت می‌کند.

مزیت‎های استفاده از قفل استخری و قفل کمد باشگاهی

استفاده و بکارگیری از قفل‌های باشگاهی نسبت قفل مکانیکی از مزایای بسیار زیادی برخوردار هستند. این مزایا عبارتند از

  • امنیت بالای قفل‌های باشگاهی نسبت به قفل‌های مکانیکی
  • توانایی تغییر رمز قفل کمد باشگاهی
  • نصب آسان و کاربری راحت
  • آلارم اعلام اتمام باطری
  • سرعت سریع قفل‌های الکترونیکی
  • ظاهر زیبا و شیک
  • مقاومت بسیار بالا در برابر ضربه و رطوبت و حرارت
  • دارای حافظه قوی داخلی
  • توانایی پیگیری رفت ‌وآمدها
  • مدیریت خیلی مطلوب باشگاه‌های ورزشی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست عناوین