گیت بازرسی بدنی

گیت بازرسی بدنی/ قیمت گیت بازرسی فلزیاب

بازرسی بدنی افراد به صورت دستی زیاد خوشایند نمی‌باشد، به خصوص برای خانم‌ها اغلب موجب مسئولیت و ناراحتی خواهد شد. همچنین به دلیل پوشش بانوان شاید نتوان به صورت کامل کنترل و بازرسی را انجام داد.

کنترل و بازرسی افراد در زمان ورود و خروج به اماکن مهم و امنیتی دارای اهمیت بسیار بالایی است. امروزه از تجهیزات امنیتی و حفاظتی مختلفی برای انجام این وظیفه استفاده می‌شود، و یکی از این تجهیزات، گیت بازرسی بدنی می‌باشد.

 

منظور از گیت بازرسی بدنی چیست؟

 

گیت‌های بازرسی بدنی به عنوان یک دستگاه یا دروازه الکترونیکی در انواع مکان‌های عمومی و حساس به امنیت نصب می‌شوند تا ورود و خروج افراد را مورد بازرسی دقیقی قرار دهند. این نوع بازرسی جهت شناسایی و جلوگیری از ورود اشیاء خطرناک مانند اسلحه‌های گرم و سرد، قطعات نوک تیز، و موارد مشابه به کار می‌رود.

مکان های مورد استفاده گیت بازرسی بدنی :

فرودگاه‌ها

مراکز نظامی و امنیتی

دفاتر مقامات

ورودی و خروجی انبارها

سایر مکان‌هایی که نیاز به حفظ امنیت  دارد

 

علاوه بر گیت های بازرسی بدنی انواع  دستگاه‌های دیگری هم وجود دارند که از کارایی بالایی برخوردار هستند. بنابراین به شما پیشنهاد می‌کنم مقاله سیستم کنترل تردد هوشمند چیست ؟ را  نیز بخوانید.

گیت بازرسی بدنی

هدف استفاده از گیت بازرسی بدنی

 

استفاده از «گیت بازرسی بدنی» به عنوان راهی برای انجام بازرسی بدنی مکرر مسائلی که نیازمند دقت و حفظ حریم شخصی افراد است، را ممکن می‌سازد. این فرآیند، به ویژه برای خانم‌ها که احساس مسئولیت و ناراحتی می‌کنند، نسبت به بازرسی دستی که ممکن است نامناسب و ناخوشایند باشد، بهترین گزینه است. همچنین، به دلیل پوشش بانوان که ممکن است باعث محدودیت کنترل و بازرسی دقیق شود، گیت بازرسی بدنی می‌تواند به افراد کمک کند تا به صورت کامل و بدون لمس، از حضور اشیا ممنوعه در بدن اطمینان حاصل کنند.

هدف اساسی از استفاده از این گیت‌های بازرسی فلزیاب، دقت بسیار بالا در شناسایی و تشخیص اشیای ممنوعه است. این گیت‌ها از تکنولوژی‌های پیشرفته استفاده می‌کنند که به راحتی اشیا فلزی و الکترونیکی مخفی شده را تشخیص می‌دهند و با فعالسازی آلارم‌های نوری یا صوتی، هشدار می‌دهند.

 

گیت بازرسی بدنی فرودگاه

استفاده از گیت بازرسی بدنی در فرودگاه‌ها به منظور افزایش امنیت از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. این سیستم‌ها به عنوان «گیت بازرسی فرودگاهی» شناخته می‌شوند و در اداره و کنترل تردد مسافران و بارهای آن‌ها در فرودگاه‌ها به کار می‌روند.

خصوصیات و کارایی  گیت های بازرسی فرودگاهی :

بدون تماس فیزیکی با بدن افراد

امکان شناسایی اشیاء ممنوعه و پتانسیل خطرناک با اسکن‌های مختلف

ضروری بودن اجرای دقیق و مؤثر این سیستم‌های بازرسی بدنی در فرودگاه‌ها

 

اشکال مختلف بازرسی در فرودگاه

راکت بازرسی

گیت بازرسی

بازرسی کالا با دستگاه‌های ایکس ری

 

این تجهیزات قادر به تشخیص و شناسایی هرگونه مواد ممنوعه و تهدیدات امنیتی می‌باشند.

اگر تمایل به آشنایی بیشتربا محصولات دارید به صفحه تجهیزات کنترل و بازرسی سر بزنید.

 

 

گیت بازرسی بدنی

نحوه عملکرد گیت‌های بازرسی بدنی

 

در اینجا، به بررسی نحوه عملکرد گیت‌های بازرسی بدنی پرداخته خواهد شد. به طور کلی، گیت‌های بازرسی بدنی از اصول الکترومغناطیسی بهره می‌برند تا اشیاء ممنوعه را تشخیص دهند.

 

فرآیند عملکرد این گیت‌ها به صورت زیر است:

 

 1. القای پالس الکترومغناطیسی: بسیاری از گیت‌های بازرسی بدنی از القای پالس‌های الکترومغناطیسی بهره می‌برند. این پالس‌ها در سیم پیچی واقع در یک طرف قوس تولید می‌شوند. این پالس‌ها باعث انفجارهای قدرتمند و کوتاهی از جریان در سیم پیچ می‌شوند.
 2. سنسورهای حساس: در دیواره‌های داخلی گیت‌ها، سنسورهایی با قابلیت تنظیم ضریب حساسیت نصب شده‌اند. این سنسورها قادر به تشخیص انواع فلزات و قطعات الکترونیکی با اندازه‌های مختلف هستند.
 3. شناسایی اشیاء ممنوعه: زمانی که افراد از گیت‌ها عبور می‌کنند و در صورت حمل اشیاء ممنوعه باشند، سنسورها به تشخیص آنها می‌پردازند. این تشخیص به واسطه تغییرات در الکترومغناطیسی مشخصه فردی که اشیاء ممنوعه را حمل می‌کند، انجام می‌شود.
 4. تنظیم حساسیت: برای افزایش دقت در تشخیص و کاهش احتمال اشتباهات، قدرت تشخیص سنسورها قابل تنظیم است. این امکان به مسئولان امنیتی اجازه می‌دهد تا حساسیت را به میزان مورد نیاز تنظیم کرده و از ایجاد نتایج نادرست جلوگیری کنند.

 

نکات مهم در نصب گیت‌های بازرسی فلزیاب

 

در نصب و راه اندازی گیت‌های بازرسی فلزیاب، نیاز است که به نکات مهم زیر توجه ویژه‌ای داشته باشیم تا عملکرد بهینه این گیت‌ها تضمین شود.

 1. محیط نصب: در مکان یا فضای نصب گیت‌های بازرسی، نباید هیچگونه تجهیزات الکترونیکی دارای میدان مغناطیسی قوی و وسیع وجود داشته باشد، زیرا این تجهیزات می‌توانند بر عملکرد گیت فلزیاب تأثیر منفی بگذارند.
 2. موقعیت قطعات الکترونیکی: به دقت به میزان فاصله فلزات و قطعات الکترونیکی مانند درب‌های اتوماتیک، کامپیوتر و غیره در اطراف دیواره‌های گیت توجه کنید. این موارد توسط سنسورهای نصب شده در بدنه گیت شناسایی و آلارم فعال می‌شوند.
 3. تعیین حد مینیمم تشخیص: هر شرکتی حداقل مقداری را برای تشخیص قطعات ممنوعه تعریف می‌کند. پس در زمان خرید گیت بازرسی بدنی باید به این مقدار توجه داشته باشید. بعضی از این دستگاه‌ها دارای قابلیت تشخیص حتی نوار نازک آلومینیومی پشت یک بسته یک قرص یا دارو هستند.
 4. سرعت عبور افراد: سرعت عبور افراد از داخل گیت نیز بر قدرت تشخیص سنسورها تأثیر دارد. لذا با توجه به ضریب حساسیت دستگاه بازرسی، سرعت مناسبی برای تردد افراد را تعیین کنید تا عملکرد بهینه دستگاه حفظ شود.

معرفی مدل‌های گیت بازرسی بدنی

در دنیای امنیت و بازرسی، گیت‌های بازرسی بدنی ابزاری بسیار حیاتی برای تأمین امنیت و کنترل عبور و مرور افراد می‌باشند. این گیت‌ها به عنوان یک ابزار پیشرفته و کارآمد برای تشخیص و تحلیل امور مختلف در محیط‌های مختلف شناخته می‌شوند. در اینجا به معرفی دو مدل معتبر از گیت بازرسی بدنی پرداخته و خصوصیات آن‌ها را توضیح داده‌ایم:

 1. گیت بازرسی بدنی مدل RU918_RU933

 • دارای توانایی شمارش تعداد افراد عبور کننده و تعداد آلارم در زمان واقعی.
 • دارای ۱۸ تا ۳۳ ناحیه قابل برنامه‌ریزی جهت تشخیص و مشخص کردن اشیاء ممنوعه.
 • قابلیت کنترل و مدیریت از راه دور از طریق فرمان‌های دستی یا نرم‌افزار مخصوص.
 • مناسب برای استفاده در محیط‌های با ترافیک عبور و مرور بالا.
 • صفحه نمایش رنگی ۷ اینچ برای نمایش داده‌های مربوط به بازرسی.
 • دارای حساسیت بالا در تشخیص هر نوع فلز و اشیاء مشکوک.
 • ارائه هشدارهای صوتی و تصویری برای اطلاع‌رسانی به اپراتور.
 • قابلیت استفاده به صورت ۲۴ساعته در مراکز امنیتی، ادارات و مدارس.
 1. گیت بازرسی فلزیاب مدل WT18_WT23

 • دارای ۱۸ تا ۲۳ ناحیه شناسایی جهت تشخیص اشیاء فلزی و ممنوعه.
 • قابلیت شمارش و ارائه آمار دقیق از افراد عبور کننده و تعداد آلارم‌ها.
 • تنظیم حساسیت در هر ناحیه به صورت جداگانه.
 • صداهای هشدار صوتی و تصویری قابل تنظیم برای اعلام وقوع آلارم.
 • وزن مناسب (۸۰ کیلوگرم) و امکان کنترل گیت فلزیاب از راه دور.
 • دارای محدوده شناسایی گسترده.
 • مجهز به مانیتور رنگی ۷ اینچ جهت نمایش اطلاعات مرتبط.
 • قابلیت استفاده به صورت ۲۴ساعته در مکان‌های مختلف.

 

اگر علاقه به آشنایی بیشتر با انواع گیت های  کنترل تردد دارید  میتوانید لیست محصولات گیت کنترل تردد را مشاهده کنید.

 

قیمت گیت‌های بازرسی بدنی

قیمت‌گذاری برای گیت‌های بازرسی بدنی یک امر متغیر و متفاوت است و بستگی به عواملی دارد.

عوامل تاثیر گذار در قیمت گذاری برای گیت های بازرسی بدنی

به مشخصات فنی

برند

ویژگی‌های اضافی مانند تشخیص فلزات و نرخ نوسانات ارز

قیمت ابتدایی برای گیت‌های بازرسی دستی حدوداً دو میلیون تومان می‌باشد. اما این مقدار می‌تواند به بالای ۱۰ میلیون تومان نیز افزایش یابد.

در نهایت، رعایت استانداردها و انتخاب گیت‌های بازرسی بدنی با کیفیت و مناسب به منظور حفظ امنیت و کنترل دقیقتر دسترسی افراد به مکان‌های عمومی بسیار حیاتی است.

در نهایت برای کنترل تردد  بهتر کارکنان میتونید از نرم‌افزار ویسمن استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست عناوین