اکسس کنترل

اکسس کنترل تحت شبکه (کنترل تردد متمرکز)

اکسس کنتر‌ل‌های ‌تحت شبکه از امکانات خیلی بیشتری نسبت به دستگاههای کنترل دسترسی معمولی برخوردارند. اکسس کنترل‌های معمولی فقط توانایی اتصال به یک قفل را دارند و باید همه تنظیمات برای آنها به خوبی انجام گردد.

همانطور که پیشتر هم عنوان نمودیم سیستم‌های کنترل تردد به دو صورت مستقل (آفلاین) تحت شبکه (آنلاین) فعالیت می‌کنند. اکسس کنترل تحت شبکه به معنی کنترل دسترسی آنلاین دستگاه از طریق شبکه است، که این کنترل اکثراً به وسیله یک نرم افزار انجام می‌گردد. کنترل دسترسی‌های متمرکز تنها در یک بستر شبکه انجام نمی‌شود، بلکه می توان از طریق سیم کشی تمامی اکسس کنترل‌ها را به یک پنل کنترل تردد مرکزی متصل کرده و مدیریت‌ها را از طریق پنل انجام داد. در این پست به معرفی دستگا‌ه‌های اکسس کنترل تحت شبکه می‌پردازیم.

اهمیت اکسس کنترل تحت شبکه

اکسس کنتر‌ل‌های ‌تحت شبکه از امکانات خیلی بیشتری نسبت به دستگاههای کنترل دسترسی معمولی برخوردارند. اکسس کنترل‌های معمولی فقط توانایی اتصال به یک قفل را دارند و باید همه تنظیمات برای آنها به خوبی انجام گردد. یکی از مهم‌ترین امکانی که روی اکسس کنترل تحت شبکه اضافه می‌گردد، همان پورت شبکه می‌باشد، که امکان ارتباط با آن از طریق شبکه فراهم می‌شود. بدین ترتیب به راحتی می‌توان از روی کامپیوتر به نرم افزار کنترل تردد اکسس کنترل تحت شبکه متصل شد و یکسری تنظیمات خاص را انجام داد. همچنین قابلیت فراخوانی اطلاعات ثبت شده بر روی دستگاه از طریق شبکه هم وجود دارد. یعنی می‌توانید تمام گزارشات ترددهای ثبت شده بر روی دستگاه را روی نرم افزار مشاهده کنید.

کاربرد اکسس کنترل‌های تحت شبکه

همانطور که از نام این دستگاه بر می‌آید، برای کنترل تردد افراد استفاده می‌شود .از دستگاه‌های اکسس کنترل شبکه در سیستم‌های کنترل تردد همانند اتوماسیون ورزشی، اتوماسیون پارکینگ، کنترل تردد پرسنل و غیره به کار برده می‌شود. این دستگاه قابلیت اتصال به همه تجهیزات کنترل دسترسی نظیر گیت کنترل تردد، راهبند و غیره را هم دارد .اکسس کنترل‌های تحت شبکه قابلیت استفاده به عنوان حضور و غیاب را هم دارند. در نتیجه با خرید یک دستگاه ساعت زنی که قابلیت کنترل دسترسی را دارد، در واقع یک دستگاه با دو کاربرد حضور غیاب و کنترل تردد را در اختیار دارید.

قفل باشگاهی آنلاین نوعی اکسس کنترل تحت شبکه

قفل‌های الکترونیکی که بر روی کمد باشگاه‌های ورزشی نصب می‌گردند، به دو صورت آنلاین و آفلاین کار می‌کنند. قفل‌های آنلاین از طریق شبکه به نرم‌افزار مدیریت باشگاه متصل شده و به وسیله آن کنترل می‌شوند. به همین دلیل آن را به عنوان یک نوع اکسس کنترل تحت شبکه به حساب می‌آورند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست عناوین