مدیر موفق

۷ رازی که شما را تبدیل به یک مدیر موفق می کند

اکثر مدیران دوست دارند تمام تمرکزشان روی فروش، تولید محصولات عالی و ایجاد فرصت های جدید برای کسب و کارشان باشد، اما دستیابی به این مهم تنها در صورت جذب افرادی که وظایف خود را بدون گوشزد های گاه و بیگاه بتوانند انجام دهند، امکان پذیر خواهد بود.

بیشترین نگرانی مدیریت برای بسیاری از مدیران کسب و کارهای کوچک یا بزرگ، کارکنانی است که تحت نظارت آنها کار می‌کنند.

اکثر مدیران دوست دارند تمام تمرکزشان روی فروش، تولید محصولات عالی و ایجاد فرصت های جدید برای کسب و کارشان باشد، اما دستیابی به این مهم تنها در صورت جذب افرادی که وظایف خود را بدون گوشزد های گاه و بیگاه بتوانند انجام دهند، امکان پذیر خواهد بود.

خبر خوب این است که شما می توانید با به خاطر سپردن این هفت راز ضروری، کارهای مدیریتی خود را آسان تر کنید که سود آن مستقیما به سازمان شما خواهد رسید.

ویژگی های یک مدیر موفق

در ادامه با ویژگی های یک مدیر موفق آشنا خواهیم شد:

۱- محول کردن عاقلانه وظایف

اولین راز برای مدیر موفق، یادگیری چگونگی محول نمودن وظایف مختلف به کارمندان و تعیین میزان اختیار برای انجام دادن کارها به آن ها است.

بعضی از مدیران احساس می  کنند نیاز به کنترل هر چیزی دارند و شخصاً باید تمام کارها را کنترل کنند. هنگامی که شما به صورت کاملاً تخصصی و عاقلانه وظایف را به کارکنانتان محول می‌کنید،

میزان کارهایی که می توانید انجام دهید افزایش خواهد یافت. علاوه بر آن باعث افزایش اعتماد به نفس کارکنان و کارایی آن ها نیز می‌گردد.

۲- تنظیم اهداف

هر کارمند نیاز به اهدافی برای تلاش دارد. این مورد نه تنها باعث جهت دهی به وظایف کارمندان می شود، بلکه تضمین کننده حرکت کارکنان در راستای اهداف سازمانی می باشد.

برای کارمندان خود اهداف خاصی را مشخص کنید و به طور منظم پیشرفت آن ها را در دستیابی به آن مورد بررسی قرار دهید.

۳- برقراری ارتباط

بسیاری از مدیران ارتباط کمی با کارمندان خود دارند. برای صاحبان مشاغل و کسب و کارهای بزرگ به روز نگه داشتن کارمندان از آخرین اخبار سازمانی کمی مشکل است.

مدیر موفق باید به هر صورت ممکن تلاش کند تا کارکنان اطلاعات مورد نیاز برای انجام وظایف خود را در اسرع وقت بدست بیاورند.

۴- برای کارکنان وقت بگذارید

این که شما بدانید وظیفه مدیریت، از مردم و با مردم است، مهمترین مساله می باشد. زمانی که نیروی شما نیاز دارد با شما صحبت کند – صرف نظر از دلیل آن – مطمئن شوید که زمانی را برای انجام این کار کنار گذاشته اید.

برای یک لحظه کار خود را متوقف کنید، گوشی خود را کنار بگذارید و روی شخصی که روبروی شما ایستاده است متمرکز شوید.

۵- دستاوردها را شناسایی کنید

هر کارمندی دوست دارد کارش را به نحو احسنت انجام دهد. زمانی که وظایف خود را به خوبی تحویل داد، انتظار دارد که کارفرما کار خوب او را بفهمد و پاداش دهد.

متاسفانه تعداد کمی از کارفرمایان این کار را انجام می دهند. اصولا آنها توقع دارند که پس از انجام یک کار بزرگ به نیروی خود پاداش بدهند. به عنوان یک مدیر موفق شما باید کارهای خوب نیروهای خود را تشخیص داده و حتی با یک تشکر به آنها پاداش بدهید.

۶- در خصوص راه حل های پایدار فکر کنید

مهم نیست که مشکل چقدر پیچیده است، همیشه یک راه حل سریع وجود دارد. معمولا مدیران هنگامی که راه حل مشکلات را طراحی می کنند شادتر هستند.

همیشه سعی کنید راه حل های پایدار را بیابید و به جای اینکه فقط علائم را درمان کنید به دنبال ریشه مشکل بگردید.

۷- همه چیز را خیلی جدی نگیرید

بدون شک چرخاندن یک شرکت کاری بسیار جدی است. محصولات شما باید فروخته شوند، تحویل داده شوند تا کسب درآمد کنید. با وجود اهمیت و شدت این مسئولیت، مدیر موفق سازمان خود را محیطی سرگرم کننده برای کار می کند.

در این صورت به جای کارکنان از زیر کار درو، کارمندانی خواهید داشت که سخت کار می کنند و بسیار وفادار هستند. رعایت اصول گفته شده مسلماً باعث رشد سازمان و کسب و کارتان خواهد شد.

به شما پیشنهاد می کنیم از همین امروز شروع کنید.

مشاهده دستگاه حضور و غیاب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست عناوین