نمایی از غرفه ویسمن

ارائه دهنده دستگاه های حضور و غیاب

فروش مستقیم دستگاه کنترل تردد

دستگاه اثرانگشتی

دستگاه کارتی بدون تماس

دستگاه تشخیص چهره

دستگاه حضور غیاب VIRIDI

برای اطلاع از بروزترین لیست قیمت  دستگاه های حضور و غیاب کلیک کنید.

ارسال رایگان به سراسر کشور

مجموعه مهرکیا برای خدمات بهتر به  مشتریان  خود  ارسال محصولات به سراسر کشور را در سریع ترین زمان بصورت رایگان انجام می دهد.

همراه با نرم افزار رایگان

کلیه دستگاه های مهرکیا برای مشتریان سراسر کشور دارای دو نرم افزار محاسبه کارکرد و حقوق و دستمزد رایگان می باشد.

یک سال پشتیبانی رایگان

تیم پشتیبانی مهرکیا آماده پاسخگویی یک ساله به مشتریان در سراسر کشور برای رفع مشکلات پیش آماده مشتریان می باشد.

طیف اشعه ایکس

آیا گیت هایX_RAY فرودگاه به لب تاپ آسیب میزند؟بررسی امکانات و چگونگی کارکرد دستگاه X_ray؟

ابتدا به چگونگی تشخیص این دستگاه میپردازیم

اشعه ایکس چیست؟

پرتوهای ایکس نوعی تابش الکترومغناطیسی شبیه به نور مرئی هستند، با این تفاوت که طول موج بسیار کوتاه‌تر و فرکانس بسیار بالاتری دارند. یک ذره منفرد اشعه ایکس فقط یک فوتون است، اما انرژی آن بیشتر از یک فوتون نور مرئی است. این انرژی افزایش یافته به اشعه ایکس اجازه می دهد تا از طریق اشیایی مانند پلاستیک، پوست و بافت عبور کند، اما برای عبور از استخوان ها یا متا کافی نیست.

.

طیف الکترومغناطیسی

توجه به این نکته مهم است که در حالی که اشعه ایکس نوعی تشعشع است، رادیواکتیو نیست و توسط مواد رادیواکتیو ایجاد نمی شود. بنابراین، اثرات اشعه ایکس به قرار گرفتن در معرض آن محدود می شود – هیچ باقی مانده اشعه ایکس برای نگرانی وجود ندارد

 

اشعه ایکس چگونه تصاویر می سازد؟

 

از اشعه ایکس می توان برای ایجاد تصاویر ثابت، لحظه ای، تصاویر زنده و تصاویر سه بعدی (مانند اسکنر سی تی اسکن) استفاده کرد. در همه کاربردها، ذرات اشعه ایکس یکسان هستند. برای ایجاد ذرات پرتو ایکس، به یک لوله پرتو ایکس مخصوص ساخته شده برای شتاب دادن به الکترون ها نیاز دارید.

 

اکثر الکترون ها از یک کاتد مس به یک آند تنگستن از طریق افت ولتاژ بین دو گره شلیک می کنند. نتیجه برخورد بین الکترون شات و آند، گرما و فوتون‌های پرانرژی است که به نام اشعه ایکس شناخته می‌شوند.

 

با این حال، اشعه ایکس را فقط می توان در محل استفاده کرد. شما نمی توانید یک دسته ایجاد کنید و آنها را برای استفاده بعدی ذخیره کنید. برای این کار، آند با زاویه کمی کج می‌شود که ذرات پرتو ایکس را در جهت خاصی پرتاب می‌کند – در این مورد، شیئی که می‌خواهند از آن عکس بگیرند.

 

نحوه کار اشعه ایکس

برای ایجاد یک تصویر، در واقع از سایه های اشیایی که اجازه نمی دهند اشعه ایکس از آنها عبور کند، مانند استخوان ها و فلزات، عکس می گیرید.

با دانستن مقدار اشعه ایکس که فرستاده اید و سپس تشخیص و مقداری که از جسم عبور کرده است،

می توانید چگالی آن را محاسبه کرده و استنباط کنید که از چه چیزی ساخته شده است.

اندازه‌گیری در یک پس‌زمینه جامد انجام می‌شود که اشعه ایکس نمی‌تواند به آن نفوذ کند.

گیرنده تصویر مجهز به ماده ای است که هنگام قرار گرفتن در معرض اشعه ایکس در اسکنر فرودگاه روشن می شود.

بنابراین اشیایی که اشعه ایکس را مسدود می کنند – مانند تلفن یا لپ تاپ شما – روی تصویر تاریک نشان داده می شوند در حالی که همه چیز روشن است. برای شفاف‌تر کردن کنتراست از تقویت‌کننده تصویر استفاده می‌شود. البته لازم نیست که تصویر سیاه و سفید ساده باشد، که احتمالاً همان چیزی است که از یک تصویر اشعه ایکس انتظار دارید.

 

در واقع، اکثر اسکنرهای مدرن می توانند تصویر را بر اساس محدوده چگالی رنگی کنند تا اشیاء خاص را راحت تر شناسایی کنند. در مورد چمدان های چک شده، آنها از طریق یک سی تی اسکنر، که یک کتری ماهی کاملاً متفاوت است، می گذرند. اشعه ایکس هنوز درگیر است، اما آنها از چندین نقطه در یک حلقه به طور مداوم در حال چرخش ساطع می شوند، که سپس برای تولید یک تصویر سه بعدی استفاده می شود که تمام محتویات را از هر زاویه ای بدون نیاز به باز کردن آن نشان می دهد.

 

 

آیا اسکنر اشعه ایکس می تواند به وسایل الکترونیکی شما آسیب برساند؟

نه به هیچ وجه، نه. ذخیره سازی مغناطیسی داده ها دستگاه‌های ذخیره‌سازی مغناطیسی داده‌ها، مانند دیسک‌های سخت و فلاپی دیسک‌ها با استفاده از بازوهای مکانیکی کار می‌کنند که در نواحی مغناطیسی صفحات دوار می‌خوانند و می‌نویسند.

قطبیت هر ناحیه نشان دهنده یک یا صفر است که مقادیر دودویی مورد استفاده برای ذخیره داده ها به صورت الکترونیکی هستند.

در حالی که این دستگاه ها در اطراف ظریف هستند و به آهنربا حساس هستند،

در برابر همه اشکال نور، از جمله اشعه ایکس، نفوذ ناپذیر هستند.

هارد وذخیره سازی مغناطیسی

 

داده ها دستگاه‌های ذخیره‌سازی مغناطیسی داده‌ها، مانند دیسک‌های سخت و فلاپی دیسک‌ها با استفاده از بازوهای مکانیکی کار می‌کنند که در نواحی مغناطیسی صفحات دوار می‌خوانند و می‌نویسند.

قطبیت هر ناحیه نشان دهنده یک یا صفر است که مقادیر باینری مورد استفاده برای ذخیره داده ها به صورت الکترونیکی هستند. در حالی که این دستگاه ها به آهنربا حساس هستند، در برابر همه اشکال نور، از جمله اشعه ایکس، نفوذ ناپذیر هستند. ا

 آیا X_RAY فلش درایو ، کارت SD یا درایو USB  آسیب میزند؟

باز هم اینجا جای نگرانی نیست. اینها از ترانزیستورها استفاده می کنند که یا به جریان های الکتریکی اجازه عبور می دهند (یک)

یا از عبور جریان های الکتریکی جلوگیری می کنند (نشان دهنده صفر) و به این ترتیب داده ها ذخیره می شوند.

از نظر تئوری، اشعه ایکس می تواند با پاک کردن برخی از سلول ها بر روی ذخیره فلش تأثیر بگذارد.

ولی در عمل انقدر این اشعه ضعیف هست که امکان هیچ گونه آسیب پذیری وجود ندارد.

کامپیوتر و تبلت کامپیوترها و تبلت ها هیچ جزء حساس به نور، چه به نور مرئی و چه به اشعه ایکس، ندارند. شما لازم نیست نگران قرار دادن لپ تاپ خود در دستگاه X-ray باشید. دیگر را در کیف شما پنهان نمی کنند.

تلفن های همراه و پلیرها همانند رایانه ها و تبلت ها، تلفن های همراه در ساخت خود از مواد حساس به نور استفاده نمی کنند، بنابراین در اثر اشعه ایکس آسیب نمی بینند. از آنجایی که آنها بسیار کوچکتر هستند، لازم نیست نگران باشید که آنها قسمت زیادی از چمدان های دستی شما را پنهان کنند، بنابراین آنها می توانند در کیف شما بمانند.

 

لازم به ذکر است دستگاه X-RAY  اشیاء دیگر هم مثل اسلحه نارجک و موارد دیگر تشخیص میدهند.

ولی چون اهمیت و علت انتخاب بحث سطح امنیت اطلاعات کارفرما است.

تمرکز ما در این مقاله در محوریت امنیت اطلاعات و اشیاء  و تجهیزات مرتبط با آن بوده است

دستگاه کنترل تردد: راهکار هایی برای یک مجموعه با چندین شعبه