راهکاری برای جلب رضایت مشتریان

راهکاری برای جلب رضایت مشتریان

افزایش جلب رضایت مشتریان

همواره یکی از مهم ترین عوامل مؤثر در جلب رضایت مشتریان، ارائه خدمات پس از فروش بوده است. مسلم است که ارائه خدمات پس از فروش هزینه ‌های گزافی را به تولیدکننده تحمیل می کند. بنابراین باید سیاست های مناسبی توسط مدیران شرکت ها و سازمان ها در این خصوص اتخاذ شود تا از هزینه ‌های بی ‌مورد جلوگیری نموده و حتی موجب درآمدزایی و سودآوری در حوزه خدمات پس از فروش برای تولیدکنندگان گردد.

یکی از سیاست های مناسب و کارآمد در حیطه خدمات پس از فروش، تعریف خدمات متنوع و پکیج نمودن آنها در قالب بسته های خدمات به مشتریان است. برای افزایش رضایت مندی مشتریان و ایجاد وفاداری در آنها باید در تعریف بسته های خدمات از خدماتی که برای مشتریان دارای ارزش می باشد استفاده گردد.

بنابراین نحوه تنظیم بسته خدمات بسیار حائز اهمیت است و حتی به عنوان یکی از عوامل موفقیت شرکت ها از آن یاد می شود.

جلب رضایت مشتریان

جلب رضایت مشتریان

عرضه محصولات با کیفیت

امروزه با توجه به پیشرفت علم و تکنولوژی اکثر تولیدکنندگان می توانند کالاهایی با کیفیت تولید و روانه بازار نمایند. آنچه که در این میان می تواند برتری محصولات و وجوه تمایز بین آنها را در مقایسه با محصولات مشابه برای مشتری نمایان کند، ارائه خدمات پس از فروش منحصر به فرد است.

در دنیای پر رقابت کنونی ارائه محصولات با کیفیت و دارای خدماتی یکپارچه و کامل برای مشتریان ارزشمند است و محصولاتی که حتی از کیفیت بالایی برخوردارند اما خدمات پس از فروش مناسبی ندارند، جلب رضایت مشتریان را در بر نخواهند داشت.

خدمات پس از فروش

خدمات پس از فروش در واقع اقداماتی برای جلب اطمینان مشتری در خرید یک محصول و ارائه آموزش های لازم به مشتری در خصوص نحوه استفاده از آن محصول و پشتیبانی آنها می باشد.

خریدار کالا می خواهد اطمینان داشته باشد که فروشنده آن محصول را در یک دوره زمانی معین ضمانت می کند و چنانچه پس از خرید متوجه نقصی در کالا شد فروشنده آن نقص را به طور کامل برطرف نموده یا کاملا آن کالا را تعویض می کند.

همچنین خریدار نیاز دارد که فروشنده پس از انقضای دوره ضمانت متعهد شود تا مدتی قطعات یدکی کالای مذکور را تأمین نماید. البته این مدت بستگی به نوع کالا نیز دارد.

خدمات خوب پایه و اساس یک کسب و کار خوب است. هر زمان که شرکت ها و سازمان ها خدمات مناسب و با ارزشی را به مشتریان خود ارائه دهند، وفاداری مشتریان را برای خود به ارمغان خواهند آورد. همین امر موجب کسب درآمد بیشتر و سوددهی برای شرکت ها خواهد شد.

خدمات پس از فروش در واقع می تواند نوعی تبلیغ برای جذب مشتریان باشد. حفظ ذهنیت مشتری در خصوص برند یک محصول بر عهده همین خدمات پس از فروش است.

تولید کنندگان با ارائه خدمات پس از فروش مناسب در حفظ سهم بازار خود تلاش می کنند. آنها همچنین با دریافت بازخوردهای مناسب زمینه های پیشرفت و بهبود در ارائه خدمات و تولید را برای خود به ارمغان می آورند، زیرا بازخوردهای مشتری در خصوص محصول و سلایق آنها بیشتر در خدمات پس از فروش مطرح می گردد.

بسته خدمات پس از فروش و ایجاد وفاداری در مشتریان

امروزه اکثریت تولیدکنندگان و شرکت های ارائه دهنده محصولات به این نکته واقفند که ارائه خدمات پس از فروش مناسب در وفاداری و تکرار خرید مشتریان تأثیر بسزایی دارد. البته خدماتی که ارایه می شود، باید در جهت جلب رضایت مشتریان باشد.

برای مدیریت مناسب بازار و تنوع در خدماتی که شرکت ارائه می دهد، کلیه خدمات می ‌بایست به صورت بسته‌ های مختلف تشکیل شده از خدمات متنوع تعریف شده و قیمت‌ گذاری گردد. یک بسته خدمات از یک یا تلفیقی از چند خدمت تشکیل شده است.

با توجه به گسترش رقابت در بازار و همچنین توجه تولیدکنندگان و شرکت های خدماتی به اهمیت ارایه خدمات برتر، ضرورت طراحی بسته های خدمات در رابطه با مدیریت خدمات پس از فروش بسیار بیشتر شده است.

در حقیقت شرکت هایی که قبلأ در فکر جذب مشتریان جدید بودند، امروزه به دنبال افزایش سطح رضایت مشتریان و حفظ و جذب مشتریان قبلی خود هستند. کیفیت و تنوع این خدمات می تواند در فروش بیشتر و وفاداری مشتری اثر گذار باشد.

خدمات پس از فروش ما

0 پاسخ ها

نظر بدهید

مایل به ملحق شدن به بحث هستید ؟
تمایل به کمک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *